KOÇAK KALİTE DANIŞMANLIK - Danışmanlık Hizmetleri


Koçak Kalite Danışmanlık 

Eğitim ve Danışmanlıkta Öncü 

KOÇAK KALİTE  DANIŞMANLIK; IATF 16949 ve ISO 9001-2016 alanında hizmet sunmak üzere faaliyetlerde bulunan eğitim, danışmanlık, ve belgelendirme yapan, dinamik ve uzman kadrosu ile kurulmuş bir firmadır.


KOÇAK KALİTE  DANIŞMANLIK , Onbeş yıllık profesyonel iş hayatında edindiği bilgi ve tecrübeyi “Bilgi paylaştıkça eksilmez, aksine artar” felsefesiyle yola çıkan, İlyas KOÇAK tarafından kurulmuştur. “Danışmanlık” sözcüğünün bütün dünya ve Türkiye sathında “BİLGİ SATMA” anlamını taşıdığı bu ortam koşullarında biz yani KOÇAK KALİTE  DANIŞMANLIK olarak, siz değerli müşterilerimize tamamen bilimsel ve somut çalışmalar ile “BİLGİ SATMA” yerine “BİLGİ PAYLAŞMA” yaklaşımıyla, P.U.K.Ö. Döngüsünün büyüleyici çekim alanıyla “GELECEĞİN KEŞFEDİLMESİNİ” öngörüyoruz. Peki Nasıl ? Kuruluş ÜST YÖNETİMİNİN Projeye tam desteği;

♦ Bir “Mutabakat Metni” ile kayıt altına alınacak ve çalışanlara deklare edilecek,

♦ Oluşturulan “Proje Planı” çerçevesinde hareket edilecek,

♦ Tüm çalışanlara yönetim kademesindekiler dahil olmak üzere “Periyodik Eğitimler” verilecek,

♦ Kısa - Orta ve Uzun vadeli “İş Planları” hazırlanarak ve uygulamaya sokulacak,

♦ Oluşturulan “Süreçler ve Performans Göstergeleri” anlık takip edilip değerlendirilecek,

♦ “Yap-İşlet-Devret ve Kontrol Et” yaklaşımı ile, siz değerli müşterilerimiz ile ”SÜREKLİLİK İLKESİNİ” hayata geçireceğiz.

Amacımız Nedir ? Ülkemiz dahilinde KOBİ ve Büyük Ölçekli Firmalar kapsamındaki kuruluşlarımızın kalite seviyesini yükselterek,

Siz değerli müşterilerimiz ile KONTROLLÜ BÜYÜMEKTİR.

Misyonumuz


 • Kaliteli, yenilikçi, dürüst ve güvenilir hizmet anlayışı ile sektöründe lider ve tercih edilen çözüm ortağı olmak.

Vizyonumuz


Gelişen teknoloji süreçlerini takip ederek çözüm ortağı olduğumuz kurumların kalite standartlarına uygun hizmet veren, sektörde aranılan öncü bir firma olmayı hedeflemekteyiz.

Değerlerimiz


 • Kalite
 • Bilgiye saygı
 • Yaratıcılık
 • Hesap verilebilirlik
 • Takım çalışması
 • İnsana ve Doğaya saygı
 • Süreklilik
 • Çalışanlarımızı destekleme
 • Etik tedarik kaynakları
 • Güvenilirlik

Kalite Politikamız

 • Ürün kalitesi ve hizmet ile sektörün lideri olmak
 • Koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak
 • Sürekli iyileştirme için personelin eğitimini sağlamak
 • Yeni teknolojileri takip ederek ürünlerimizi sürekli iyileştirmek

Danışmanlık Akış Şeması


İletişim Bilgileri


Ali ÇAKMAKCI Ali ÇAKMAKCI Yeminli Mali Müşavir-Bağımsız Denetçi-E. Hesap Uzmanı-Managing Partner Aslen Konya lı olan ÇAKMAKCI, 1982 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Okulu’nu (İngilizce) bitirdi ve...
Ali ÇAKMAKCI

Ali ÇAKMAKCI

Yeminli Mali Müşavir-Bağımsız Denetçi-E. Hesap Uzmanı-Managing Partner

 • Yeminli Mali Müşavir, Yönetici Ortak, Bağımsız Denetçi

  ·     ADEN YMM Partner-Kurucu Ortak (ADEN YMM-Founding Partner-www.adenymm.com.tr),

  ·    Yeminli Mali Müşavir (Sworn In CPA) (İstanbul YMMO, Sicil No: 2689, Ruhsat No:34105464)

  ·       Bağımsız Denetçi (Independent Auditor),

  ·        Vergi Bölüm Başkanı (Head Of Tax),

  ·        Genel Müdür Yardımcısı (Vice President),

  ·        Mali İşler Koordinatörü (CFO-Genel Müdür Yardımcısı),

  ·        Hesap Uzmanı (F. Tax Inspector)

  Aslen Konya’lı olan ÇAKMAKCI, 1982 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Okulu’nu (İngilizce) bitirdi ve 2004 yılında Gazi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

  Aynı yıl yapılan Hesap Uzmanları Kurulu giriş sınavında başarılı olmak suretiyle Hesap Uzman Yardımcılığı’na atandı. 2008 yılında yapılan yeterlik sınavında başarı göstererek üçlü kararname ile Hesap Uzmanlığı görevine atanmış ve büyük hacimdeki  inşaat, turizm, çelik konstrüksiyon, konfeksiyon, ticaret, altın ticareti (mücevherat), hizmet sektörü, telekomünikasyon, sigorta, kağıt üretimi, elektrik, gayrimenkul alım satımı vb alanlarda üst düzey vergi incelemeleri, suç geliri-karapara soruşturmaları ve bilimsel konularda çalışmalar yaptıktan sonra, 2010 yılında bir Kurumun Mali İşler Koordinatörlüğü (CFO)’ne ve ilişkili bir şirketin Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmıştır.

  2012 yılında ise akaryakıt dağıtım ve bayilik, inşaat, sigorta, hastane, üniversite gibi konularda faaliyette bulunan bir şirkette Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bir Yeminli Mali Müşavirlik şirketinde 2 yıl Vergi Bölüm Başkanı (Head Of Tax) olarak görev yaptıktan sonra ADEN Yeminli Mali Müşavirlik Ve Bağımsız Denetim Kurucu Ortağı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda bir bağımsız denetim şirketinde görev almaktadır.

  Bulgaristan, BAE-Dubai, Rusya, Hollanda, Fransa gibi pek çok ülke mevzuatlarında önemli bilgi ve deneyimleri bulunan ÇAKMAKCI, tüm müşterilerini yurtdışına taşıyarak şirketlerimizin uluslararası başarılarına önemli düzeyde katkı sağlamaktadır.

  Halen, havalimanı inşaatları, mobilya, duvar kağıdı, imalat sektörü, akaryakıt dağıtım ve bayileri, banyo ve mutfak sektörü, demir-alüminyum, uluslararası taşımacılık, ayakkabı, konaklama sektörü, beton, pazarlama, ulaşım, yıllara sari inşaat, özel ve kat karşılığı inşaat gibi 80 den fazla şirkete doğrudan ve dolaylı şekilde danışmanlık, denetim, tam tasdik ve KDV iadesi hizmeti sunmaktadır.

  Yabancı dili İngilizce olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. KPDS, IELTS gibi sertifikalara sahip olmakla beraber 2 yıl Wall Strett English Enstitü’de yabancı dil eğitimi almıştır. Evli ve bir oğlu bulunmaktadır.

  Yeminli Mali Müşavir-YMM (Sworn In CPA) ve Bağımsız Denetim (Independent Auditor) Sertifikalarına sahiptir. Beşiktaş Jimnastik Kulubü (BJK) Kongre Üyesi, İstanbul YMM Odası Üyesi, Konyalılar Derneği Denetim Kurulu Üyesi ve KONSİAD ile diğer bazı derneklerin üyesidir.

  Ekonomi, özelleştirme, IFRS, vergi hukuku, ticaret hukuku, yükseköğretim mevzuatı gibi çeşitli hukuki alanlarda yazılmış ve ulusal yayın yapan dergilerde yayımlanmış yaklaşık 250 adet makale ve sirkülerleri ile mali konularda çeşitli sunum/seminer çalışmaları bulunmaktadır. Vergi yargısı alanında önemli çalışmaları mevcuttur.

   “Güncel Vergisel Düzenlemeler”, “Son Dönemde Alınan Önemli Vergi Yargısı Kararları”, “Katma Değer Vergisi (KDV) İadesi Uygulamaları”, “Türk Ticaret Kanununun Getirdikleri Götürdükleri”, “Yatırım Teşvik Uygulamaları”, “Dönem Sonu İşlemleri” gibi pek çok alanda SMMM Odalarında ve diğer seminer ortamlarında seminer sunumları yapmaktadır.

  "Özelleştirme Uygulamalarının Vergi Gelirleri Üzerine Etkisi” (HUK Yayımlanmamış Tez) konusunda tez çalışması; “Vakıf Üniversitelerinin Mali Sorunları “ (Seçkin Kitabevi 2012), “Akaryakıt Sektörü Vergi Ve Mali Hukuk Uygulamaları” (Seçkin Kitabevi 2013), “Konu Ve Sektör Bazlı Vergi Sorunları (Legal Yayıncılık 2016) üzerine yazılmış kitapları bulunmaktadır.

  ÇAKMAKCI, 2019 yılında ise “Sahte Belge Ve Vergi Kaçakçılık Suçları” (Seçkin Kitabevi 2019)  konu başlıklı kavramsal hususların ve yargı kararların ele alındığı kitap çalışması ile mesleki çalışmalarda bulunmuştur. 

  Çok sayıda belli hacimdeki şirketlere ve gerçek kişilere denetim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzmanlık çalışmaları arasında özetle aşağıdaki çalışmalar bulunmaktadır;

  ·         Vergi Danışmanlığı Ve Denetimi,

  ·         KDV ve ÖTV İadesi,

  ·         Vergi Planlaması,

  ·         Uluslararası Vergi Planlaması,

  ·         Vergi (Diğer Mali Hukuk) Danışmanlığı,

  ·         Vergi İnceleme Danışmanlığı,

  ·   Bölünme, Birleşme, Tür Değiştirme, Devir Gibi Şirket Yeniden Yapılandırma Ve Yeni Ortaklık Yapıları Oluşturmak,

  ·         Şirket Değerlemesi,

  ·         UFRS/Bağımsız Denetim,

  ·         Transfer Fiyatlandırması,

  ·         Fiscal Due Diligence,

  ·         Hisse Satın Alma Anlaşmaları,

  ·         İç Denetim,

  ·         Özel Denetim,

  ·         Teşvik Belgesi Alınması.

Eren TERZİ Eren TERZİ Yeminli Mali Müşavir-Bağımsız Denetçi-E. Hesap Uzmanı Meslek yaşamına Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda başlayıp, kamuda görev yaptığı süre zarfında İstanbul, Ankara ve İzmir’de...
Eren TERZİ

Eren TERZİ

Yeminli Mali Müşavir-Bağımsız Denetçi-E. Hesap Uzmanı

 • Partner
 • Yeminli Mali Müşavir-Ankara
 • Bağımsız Denetçi
 • E. Hesap Uzmanı

Meslek yaşamına Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda başlayıp, kamuda görev yaptığı süre zarfında İstanbul, Ankara ve İzmir’de daimi olarak çalışma imkânı bulmuş, Türkiye’nin birçok ilinde de geçici görevlendirmeler (turne) dolayısıyla vergi incelemeleri yapmıştır.

Eren Terzi, Ankara ofisimizde görev yapmakla beraber, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerimiz gibi pek çok bölgede tam tasdik ve KDV iade denetimleri yapmaktadır. 

Kamu görevinden istifa ederek, 2010 yılı başından itibaren aktif olarak özel sektörde vergi danışmanlığı ve denetçilik yapmakta olan Eren TERZİ, TÜRMOB tarafından düzenlenen Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarında başarı göstererek bu unvana hak kazanmıştır. Bu kapsamda; gerek kamuda, gerekse özel sektörde büyük ölçekli firmalar nezdinde vergi incelemeleri ve danışmanlık yapmaktadır. 

Özellikle; vergi davaları ve incelemeleri, şirket birleşme - devralma-bölünme-tür değişimi, ulusal ve uluslararası vergi mevzuatı, uluslararası Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmaları kapsamında çok sayıda danışmanlık süreci yönetmiştir.

 • “Sermaye Piyasalarında Bağımsız Denetim”, 
 • “Sermaye Piyasaları İleri Düzey Faaliyetleri”, 
 • “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı”, 
 • “Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı” lisanslarına sahip olup, 

“Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları, Hukuki Yapısı, Vergisel Boyutu, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu Hesap Uzmanlığı tez çalışması bulunmakta olup İngilizce, Almanca ve Rusça bilmektedir.

Bülent FİDAN Bülent FİDAN SMMM, Yatırım Teşvik Uzmanı İş hayatına 1991 yılında başlayan Bülent Fidan, değişik sektörlerde, mali işler birim yöneticiliği, iç denetim birim yöneticiliği ve...
Bülent FİDAN

Bülent FİDAN

SMMM, Yatırım Teşvik Uzmanı

 • SMMM, 
 • Bağımsız Denetçi, 
 • Kurumsal Finans ve Danışmanlık Partner

İş hayatına 1991 yılında başlayan Bülent Fidan, değişik sektörlerde, mali işler birim yöneticiliği, iç denetim birim yöneticiliği ve değişik şirketlerde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

İş ve sosyal yardımlaşma alanında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri yapmıştır. İş hayatı boyunca özelikle işletme yönetimi, stratejik planlama ve kurumsallaşma konularında birçok eğitim ve seminere katılmış ve eğitimler vermiştir. Şirketimizin kurumsal finans, teşvik danışmanlığı, muhasebe, finans ve denetim danışmanlığı hizmetlerini ifa etmektedir.

İbrahim SENEM İbrahim SENEM İç Denetim Ve Bütçe Uzmanı 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İşletme Mühendisi olarak mezun olmuştur. İş hayatına 1995 yılında Demirbank TAŞ de...
İbrahim SENEM

İbrahim SENEM

İç Denetim Ve Bütçe Uzmanı

 • Bütçe Ve İç Denetim Partner
 • E. Banka Müfettişi
 • Mali İşler Direktörü-CFO

1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İşletme Mühendisi olarak mezun olmuştur. İş hayatına 1995 yılında Demirbank TAŞ de müfettiş olarak başlamış ve 2001-2005 yılları arasında HSBC Bank A.Ş. İç Denetim Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında Uluslararası İç Denetim Standartları uygulamaları ve Bilgisayar destekli İç Denetim tekniklerinin (Computer Asisted Auditing Technics) geliştirilmesi konusunda uzmanlaşmıştır.

Sırasıyla 2005-2008 yılları ve 2010-2012 yılları arasında Türkiye’nin Lojistik sektöründeki liderlerinden Barsan Global Lojistik A.Ş ve Reysaş Lojistik A.Ş de öncelikle İç Denetim Müdürü, ardından Mali İşler Direktörü (CFO) olarak görev yapmıştır. Ayrıca; 2008-2010 yılları arasında perakende sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın tüm süreçlerinin (Mali, Operasyonel ve BT) kontrol sorumluluğunu alarak Business Controller olarak görev yapmıştır.

20 yılı aşkın süredir farklı sektörlerde edindiği mali işler ve iç denetim konularındaki deneyimlerini, inşaat, akaryakıt, tekstil, bayilik, lojistik gibi farklı sektörlerde yer alan şirketlerde iç kontrol sistemlerinin tasarımı ve kurulması, periyodik iç denetim raporlarının (Finansal, Operasyonel ve BT) hazırlanması konularında hizmet vererek değerlendirmektedir.

Müşterilerilerimize bu konuda yapmayı planladıkları tam zamanlı istihdama göre hem maliyet hem de dışarıdan bağımsız bir göz olarak iç denetim hizmeti alma avantajlarını sağlamaktadır. KOBİ ler için bu hizmeti sektörel olarak standartlaştıracak Bilgisayar yazılımlarının geliştirilmesi vizyonu ile bazı yazılım firmaları ile de çalışmaları bulunmaktadır.

İleri düzeyde bilgisayar programlama ve İngilizce bilmektedir ve Sermaye Piyasası Kurulu III. (İleri) Düzey Lisans sahibidir.

Mustafa KAYA Mustafa KAYA KDV İade Uzmanı KDV İadesi Denetim...
Mustafa KAYA

Mustafa KAYA

KDV İade Uzmanı

 • KDV İadesi Denetim Grup Başkanı
 • SMMM

Metin KÜLAHLI Metin KÜLAHLI KDV İadesi Raportör KDV İadesi Raportör
Metin KÜLAHLI

Metin KÜLAHLI

KDV İadesi Raportör

 • KDV İadesi Raportör

Cengiz SEVİNÇ Cengiz SEVİNÇ SMMM-Denetçi SMMM  Denetçi...
Cengiz SEVİNÇ

Cengiz SEVİNÇ

SMMM-Denetçi

 • SMMM 
 • Denetçi

Mustafa YUYUCU Mustafa YUYUCU SMMM Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Mustafa YUYUCU

Mustafa YUYUCU

SMMM

 • SMMM 
 • Denetçi

Hüseyin ZEREN Hüseyin ZEREN Denetçi Yardımcısı Şirketimizde Denetçi Yardımcısı olarak 2019 yılında görev almaya başlamıştır.
Hüseyin ZEREN

Hüseyin ZEREN

Denetçi Yardımcısı

 • Denetçi Yardımcısı

Doç. Dr Yüksel YALOVA Doç. Dr Yüksel YALOVA Danışman, Eski Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı 1991-2002 yılları arasında XIX., XX. ve XXI. Dönem Milletvekili olan Yalova, 1999-2000 yılları arasında TBMM Anayasa ve Dışişleri Komisyonu Asli Üyesi ve 1999-2001 arasında da Devlet Bakanı görevlerinde bulunmuş, 2001-2002 yılları arasında da TBMM Başkan Vekilliği yapan Sn. Av. Doç. Dr. Yüksel Yalova avukat ve hukuk danışmanı olarak stratejik iş ortaklarımızdan birisi olarak sorumluluklar üstlenmiştir.
Doç. Dr Yüksel YALOVA

Doç. Dr Yüksel YALOVA

Danışman, Eski Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı

1991-2002 yılları arasında XIX., XX. ve XXI. Dönem Milletvekili olan Yalova, 1999-2000 yılları arasında TBMM Anayasa ve Dışişleri Komisyonu Asli Üyesi ve 1999-2001 arasında da Devlet Bakanı görevlerinde bulunmuş, 2001-2002 yılları arasında da TBMM Başkan Vekilliği yapan Sn. Av. Doç. Dr. Yüksel Yalova avukat ve hukuk danışmanı olarak stratejik iş ortaklarımızdan birisi olarak sorumluluklar üstlenmiştir. 

 

Av. Doç. Dr. Yüksel YALOVA müvekkillerine; faaliyet alanlarında etkin avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda bazı üniversitelerde dersler vermektedir. 


Av. Doç. Dr. Yüksel YALOVA, yerli ve yabancı kişi, şirket ve kurumlara, ulusal ve uluslararası alanlarda elde etmiş olduğu tecrübelerden yararlanarak sunduğu sonuca yönelik hukuki hizmetlerinde müvekkil ve çözüm odaklı hizmet anlayışına uygun hareket etmeyi ilke edinmiştir. Yabancı danışmanlık şirketleri ile hukuki danışmanlık ve işbirliği ağı geliştiren Av. Doç. Dr. Yüksel YALOVA müvekkillerine İngilizce ve Fransızca dillerinde de hukuki hizmet vermekte; dava, sözleşme ve tahkim süreçlerini edindiği bu ilkeler ışığında titizlikle takip etmektedir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?